Przewiń do aktualności

Ochrona własności intelektualnej

W naszej działalności skupiamy się na ochronie własności intelektualnej naszych Klientów. Doradzamy w zakresie prawa własności przemysłowej, prawa autorskiego i praw pokrewnych, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawnej ochrony konkurencji i konsumentów.

Odpowiednie zabezpieczenie szeroko rozumianej własności intelektualnej naszych Klientów daje im szansę na ciągły rozwój i zdobywanie wyższej pozycji rynkowej, a także na optymalizację prowadzonej działalności.

  • przygotowujemy i negocjujemy wszelkie umowy, w tym umowy licencyjne oraz obejmujące przeniesienie praw własności intelektualnej;
  • przeprowadzamy badanie zdolności rejestrowej znaków towarowych;
  • reprezentujemy naszych klientów w trakcie procesu rejestracji znaków towarowych, patentów, wzorów użytkowych, zarówno przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej, jak i przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)
  • reprezentujemy naszych klientów w sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń w związku z naruszeniem praw własności intelektualnej, dochodzimy roszczeń na drodze pozasądowej i sądowej;
  • reprezentujemy klientów w negocjacjach i sporach sądowych związanych z naruszeniem wizerunku, dotyczących ochrony dóbr osobistych, w tym dobrego imienia i renomy rynkowej.

Współpracujemy z rzecznikiem patentowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami.


 

O nas

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się kancelarią radców prawnych wyspecjalizowaną w zakresie pełnej i kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych.

Kliknij i dowiedz się więcej
Agnieszka Radniecka
Agnieszka Radniecka
radca prawny
+48 600 150 659
Marta Sawicka
Marta Sawicka
radca prawny
+48 609 732 952
Przewiń do góry