Przewiń do aktualności

12 listopada 2018 r. dodatkowym dniem wolnym od pracy

24.10.2018 - Agnieszka Radniecka
Jak obchodzić 100 lecie Odzyskania Niepodległości, to obchodzić!

W nocy z 23/24 października br., Sejm uchwalił ustawę iż, jednorazowo, 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy. Projekt w poniedziałek 22 października br. trafił do Sejmu, we wtorek w ciągu trzech godzin przeprowadzono jego trzy czytania i uchwalono. Teraz ustawa o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości trafi do Senatu.

Dla wielu pracodawców dodatkowy i niespodziewany dzień wolny od pracy jest nie tylko zaskoczeniem, ale oznacza ogromne trudności organizacyjne i straty w skali całego kraju.

Konsekwencje wprowadzonego dodatkowego dnia wolnego szczególnie dotkliwie odczują firmy sektora przemysłowego, produkcji, które najczęściej pracują systemem zmianowym.

Już dziś szpitale odwołują planowane operacje, odwoływane są długo wyczekiwane przez pacjentów wizyty lekarskie, odwoływane są ustalone terminy rozpraw sądowych.

O nas

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się kancelarią radców prawnych wyspecjalizowaną w zakresie pełnej i kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych.

Kliknij i dowiedz się więcej
Agnieszka Radniecka
Agnieszka Radniecka
radca prawny
+48 600 150 659
Marta Sawicka
Marta Sawicka
radca prawny
+48 609 732 952
Przewiń do góry